1992 yılında kurulan Zoomlion Heavy Industry Science & Technology Co., Ltd ağırlıklı olarak mühendislik ve tarım endüstrisi alanlarında yüksek teknoloji ekipman geliştirmesi ve üretimi yapmaktadır. 20 yılı aşkın yenilik ve gelişmeyle, şirket şu anda 9 ana kategoriye ve 49 farklı ürüne ve yaklaşık 800 önde gelen ürüne sahip küresel bir girişimdir. Zoomlion, hem Shenzhen hem de Hong Kong borsasında listelenen ilk Çinli inşaat makinaları şirketidir. Şuan ki kayıtlı sermayesi 7.664 milyar RMB’dir 

Zoomlion, Çin’de Zoomlion Bilim ve Teknoloji Endüstri Parkı, Zoomlion 1. Lugu Endüstri Parkı, Zoomlion 2. Lugu Endüstri Parkı, Zoomlion Wangcheng Endüstri Parkı, Zoomlion Quantang Endüstri Parkı da dahil olmak üzere, Çin’de 14 büyük sanayi ve teknolojik parkın bulunduğu üretim üssüne sahiptir. , Zoomlion Guanxi Endüstri Parkı, Zoomlion Hanshou Endüstri Parkı, Zoomlion Deshan Endüstri Parkı, Zoomlion Jinshi Endüstri Parkı, Zoomlion Yuanjiang Endüstri Parkı, Zoomlion Weinan Endüstri Parkı, Zoomlion Huayin (Huashan) Endüstri Parkı, Zoomlion Şangay (Songjiang) Endüstri Parkı, Zoomlion Wuhu Endüstri Parkı Park ve Zoomlion Kaifeng Endüstri Parkı ve ayrıca İtalya’daki CIFA Endüstri Parkı, Almanya’daki M-TEC Endüstri Parkı, Hindistan Endüstri Parkı, Brezilya Endüstri Parkı ve Belarus Endüstri Parkı dahil olmak üzere yurtdışında beş endüstri ve teknoloji parkına sahiptir.

 

Zoomlion dünya çapında 100’den fazla ülke ve bölgeyi kapsamıştır ve “Bir Kuşak Bir Yol” girişimini takip etmek için pazar düzenlemeleri gerçekleştirmiştir. Zoomlion ürünleri Orta Doğu, Güney Amerika, Afrika, Güneydoğu Asya, Rusya ve ABD, Avrupa ve Avustralya’daki birçok üst düzey pazarlara satılmıştır. Şirketin Doğu Asya, Güneydoğu Asya ve Avrupa’daki yaklaşık 20 ülkede bağlı ortaklıkları, ayrıca İtalya, Almanya, Hindistan, Brezilya ve Beyaz Rusya’daki endüstriyel ve teknolojik parkların yanı sıra dünya genelinde 50’den fazla ofisi bulunmaktadır. BAE ve Brezilya merkezli, lojistik ağı ve dünya çapını kapsayan parça tedariği ve lojistik sistemi kademeli olarak kurulmaktadır.