RESEARCH AND DEVELOPMENT

Our company continues to tackle key problems in difficult areas of prospective and fundamental R&D, producing more than 300 new technologies each year and lodging more than 1,600 patent applications annually. A product development team of more than 6,000 people launches in excess of 200 marketable products on the global market each year.

Cooperation And Synergistic Effects

Zoomlion and CIFA of Italy have jointly developed a carbon-fiber reinforced polymer (CFRP) boom pump truck using completely independent intellectual property rights.

Şirketimiz, her yıl 300'den fazla yeni teknoloji üreterek ve yılda 1.600'den fazla patent başvurusu yaparak, AR&GE’nin ileriye dönük ve temel zorlu alanlarındaki kilit sorunları çözmeye devam etmektedir. 6.000'den fazla personelden oluşan ürün geliştirme ekibimiz, her yıl 200'den fazla pazarlanabilir ürünü küresel pazarda piyasaya sürmektedir.

Müşteriye Öncelik Vermek

Müşteri ihtiyaçlarındaki değişikliklere son derece duyarlı olan AR-GE ekibimiz, AR-GE, üretim, lojistik, satış ve servis bağlantılarını da içeren, etkin işbirliği ile hızlı cevap veren bir inovasyon zinciri oluşturmuştur. Önde gelen üç AR-GE yönelimini yani çevreci, akıllı ve güvenilir olmayı merkeze alarak, müşterilerimize çok seviyeli testlerden ve sıkı kontrollerden geçen yüksek kaliteli ürünler sunmaktayız.

Güvenlik, Güvenilirlik ve Yeşil Teknolojiye Odaklanmak

Zoomlion, uluslararası standardizasyonda her zaman oldukça aktif bir rol oynamıştır. Zoomlion, ISO teknik komitesinin (ISO/TC 96) sekreteryası olarak hareket eder, ayrıca inşaat makinaları ve teçhizatı inşa eden ISO teknik komitesinin (ISO/TC 195) alt teknik komiteleri üzerinde önemli çalışmalar yürütür. Uluslararası standardizasyon çalışmasındaki kapsamlı deneyimleri, Zoomlion'un küresel ürün tasarımını ve pazarlamasını daha standart ve verimli hale getirmiştir. Bu deneyimler, ayrıca Zoomlion'un ürünlerini daha çevreci, daha güvenli ve daha da güvenilir bir hale getirmiştir.

Zoomlion'un vizyonu, ürün standardizasyonunun küresel sinerjisini sağlamak ve yasal ve düzenleyici gerekliliklere uymanın yanı sıra, nihai olarak müşterilerin değerlerini daha iyi yansıtan ürünler elde etmektir.

Önde Gelen Uzmanlardan Oluşan Ekip

Yalnızca ürün geliştirme ekiplerine sahip şirketlerin aksine Zoomlion, ürün geliştirme ekibinden bağımsız olarak belirli rollere sahip özel bir araştırma ekibine sahiptir. Ekip, endüstrinin önde gelen test ekipmanları ve geliştirme araçları ile donatılmış ve jenerik teknolojiye dayalı en son araştırmalardan sorumlu olan yüzlerce doktora ve yüksek lisans dereceli personelden oluşmaktadır. Bu ekip, ürün geliştirme ekibine en güçlü desteği sağlamaktadır. Ekibimiz son yıllarda gerçekleştirdiği çok miktardaki araştırma ve deneysel doğrulamalarının ardından, endüstrinin çok sayıdaki son teknolojisinde kademeli olarak ustalaşmış ve birçok yeni ürünün başarılı bir şekilde geliştirilmesi için teknik destek sağlamıştır.

ZOOMLION+CIFA 

Zoomlion ve İtalyan CIFA, tamamen bağımsız fikri Mülkiyet Hakları kullanarak, müşterek olarak karbon fiber takviyeli polimer (CFRP) bomlu pompa kamyonu geliştirmiştir.  Pompa kamyonu, mühendislik makinaları ile son teknoloji malzeme biliminin mükemmel birleşimi olup, %40 daha hafif bir bom ile tüm beton makinaları endüstrisinin gelişimine öncülük etmekte ve uluslararası pazardaki boşluğu doldurmaktadır.

ZOOMLION ve JOST Düz Tepeli Kule Vinci Teknolojisi

16 Nisan 2012'de, Alman JOST firmasının üstsüz kule vinçlerindeki küresel son teknolojisi ile Zoomlion'un geliştirdiği kule vinçleri AR-GE ve üretim tekniklerini birleştiren yeni bir düz tepeli kule vinci serisinin ilk prototipi olan T320-16, Fransa'da düzenlenen INTERMAT 2012'de büyük beğeni toplamıştır. Vincin geliştirilmesi esnasında, 10 buluş patenti dahil olmak üzere 30 patent oluşturulmuştur. 

Zoomlion şu anda dünya çapında 6.000'i aşkın kişiden oluşan bir ürün geliştirme ekibine, 300'ü aşkın kişiden oluşan bir teknik uzmanlık ekibine ve 4.000'den fazla patente sahiptir.

Küresel AR&GE

Küresel AR&GE fikri sayesinde Zoomlion, 24 saat kesintisiz bir AR&GE faaliyeti içinde bulunmaktadır.  Zoomlion'un mühendisleri, dünyanın her yerinde, müşterilerinin en üst düzeyde faydalanabilmeleri için, sürekli olarak ürün ve süreç tasarımı, simülasyon, analiz, değerlendirme ve uygulama çalışmaları yürütmektedir.

AR&GE Merkezlerinin Dağılımı
Zoomlion'un uluslararası AR&GE etkinlikleri, AR&GE merkezlerinin dağılımına da yansımaktadır. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik'teki AR&GE merkezleri, dünya çapındaki müşterilerine entegre tasarım, üretim ve satış sonrası servis çözümleri sunmaları için çok sayıda teknik uzman ve AR&GE ekipmanı ile donatılmıştır.

Ayrıca, bu AR&GE merkezleri, Zoomlion'un küresel pazar trendleri ile müşterilerinin güvenlik, çevre ve kişiselleştirme konularındaki en son ihtiyaçları hakkında daha derinlemesine bir anlayış kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Başlıca AR&GE Merkezleri:

Merkezi Araştırma Akademisi, Hunan, Çin
Test Üssü, Hunan, Çin
İtalya AR&GE Merkezi, Milano, İtalya
Almanya AR&GE Merkezi, Münih, Almanya
Kuzey Amerika AR&GE Merkezi, Wisconsin, ABD
Hindistan AR&GE Merkezi, Yeni Delhi, Hindistan

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.